öznur

Ferforje Kapılar İle Daha Şık Evler

Çelik Çatı

Ferforje aslında başlı başına bir sanattır. Demire şekil vererek adeta onu canlandırır. Bu yüzden ferforje kapı ve korkuluklar diğerlerinden farklı olarak konuşurlar. Evinizin estetik görünümüne ve dış cephe güzelliğine önem veriyorsanız mutlaka demir yapılarınızın ferforje olmasına özen göstermelisiniz.

Saraylara layık kapılar

Eskiden ferforje yapılar sadece saraylarda kullanılırdır. Ferforje kapılardan yapılan saray girişleri, bahçe kapıları farklı bir ihtişamın ve gücün simgesiydi. Çünkü eskiden ferforje kapılar ve işlemeler özel ocaklarda yetenekli ustalar tarafından yapılırdı. Ferforje işi her ustanın kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Sanattır ferforje yapımı. Estetik bir bakış, yetenekli bir dokunuş gereklidir demirin sert ve soğuk halini işleyip sanat eseri yaratabilmek için.

Çelik aslında bir demir – karbon alaşımıdır. Arasında çok fazla bir fark bulunmamasına rağmen yapı işlerinde özellikle ferforje yapımında çelik daha çok tercih edilmektedir. Çünkü çeliğin kararmama ve paslanmama gibi bir özelliği vardır. Demir açık havalarda oksijen ile birleşince kararır ve paslanır. Bu yüzden kapı ne kadar sağlam olursa olsun estetik bir görünümü olmadığı için ferforje kapı ve korkuluklarda demir değil çelik tercih edilir. Çeliklerde en az demir kadar sağlam materyallerdir.

Eskiden demir ocaklarında kol kası gücü ile üretilen ve şekillendirilen ferforje kapılar günümüzde ilerleyen sanayi teknolojisi ile birlikte dev makineler tarafından üretilmeye başlanmıştır. Makinelere girilen kalıplar demir ve çelik çubuklara işlenerek daha estetik bir görünüm kazanmaktadır. Üstelik siz kataloglardan seçtiğiniz ürününün birebir aynısına sahip olmuş oluyorsunuz.

Düşünün ki bir bahçe kapısı yaptırmak istiyorsunuz. Tercihiniz düz soğuk demirlerden yana mı olur yoksa özel işlemeli, üzerinde emek harcanmış ferforje kapılardan yana mı? Estetik bir görünüme önem veren herkesin ilk tercihi ferforjelerden yana olacaktır. Ferforje kapı ve korkulukları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için

Ferforje kapı
Ferforje kapı
Ferforje kapı
Ferforje kapı
Ferforje kapı
Ferforje kapı
Ferforje kapı