öznur

Her Zevke Göre Özel Tasarım Cam Balkon

 

Özel Tasarım Çelik Merdiven

CAM BALKON YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Balkonları tüm dış etkenlerden koruyan, keyifli bir yaşam mekanı hne getiren cam balkon sistemleri ile mağaza, kafe ve pastanelerin katlanabilir cam cephe sistemlerine talep her geçen gün artıyor ' Son günlerde pazarda markasız, garantisiz ve niteliksiz ürünlerin alıcıları yanlış yönlendirdiği ve sorun yaşanmaması için balkonunu kapatacakların dört ana maddeyi göz önünde bulundurmanızı.

 

PASLANMAZLIK:

Balkonlar dış iklime açık mekanlardır. Dolayısıyla sistemin tüm elemanlarının dış iklim dayanımlı olması gerekir. Cam balkon sistemlerinin ana unsuru olan taşıyıcı rulman ve aksam parçalarının mutlaka 'paslanmaz' krom-nikel malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Alıcılar firma ile mutlaka yazılı sözleşme yapmalıdır sözleşmelerinde paslanmaz rulman ve paslanmaz aksam maddelerini kesinlikle kayıt altına almalıdırlar. Aksi halde bir süre sonra açılmayan, kapanmayan camlara sahip olacaklardır.

İZOLASYON:

Cam balkon sistemlerinin ana unsurlarından biri de izolasyondur. Önemli izolasyon etmenleri

a)kanatların kapak birleşimlerindeki sızdırmazlık.

b)cam panellerin raylarla birleşimindeki kıl fırçaların yalıtım fonksiyonu.

c) Cam cama birleşimlerdeki UV dayanımlı şeffaf contalardır.

d)Sağlıklı yağmur suyu tahliyesi için Ray profili üzerinde bulunması gereken su tahliye kanalıdır. Firmadan bunlarla ilgili tatminkar açıklama istenmelidir.

GÜVENLİK VE KOLAY KULLANIM:

Sistemin hırsızlıklara ve çocukların camları açarak oluşturacakları tehlikelere karşı, kilitlenebilir açma-kapama düzeneği bulunmalıdır. Aynı zamanda cam panellerin, sarkma ve bırakmasını önleyen ray profil içine yerleşen paslanmaz krom-nikel menteşe pimleri ve rulman üzerinde bulunan U parçası sistemi, önemli güvenlik ve dayanım unsurlarıdır. Bununla birlikte sistemlere stor perde, renkli cam v.b eklentileri isteğe bağlı olarak uygulanabilmelidir..

 

cam balkon
Cam Balkon
Cam Balkon
Cam Balkon
Cam Balkon